TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

14. 04. 2023.

• Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Polski. Dzisiaj także rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w którym Kościół zachęca nas do wiernej i wytrwałej lektury Pisma Świętego.
  • Za Tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitwy Kościoła o nowe powołania do służby Bogu i ludziom /powołania kapłańskie i zakonne/.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 18.00 do godz. 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do godz. 9.00.
  • W czwartek, na godz. 17.00, zapraszam dzieci naszej parafii na Mszę św. szkolną. Przed Mszą św., zapraszam dzieci do Spowiedzi św.
  • Dziękuję bardzo serdecznie za wszystkie ofiary złożone dzisiaj, w czasie Mszy św., które są przeznaczone na zapłacenie rachunku za wywóz śmieci z naszych cmentarzy za pierwszy kwartał 2024 roku.
  • Ofiara zbierana za tydzień, w czasie Mszy św., będzie przeznaczona na remont krypty naszej Katedry.
  • Dziękuję również za wszystkie wpłaty (darowizny) dokonane na konto bankowe parafii w minionym tygodniu.
  • Dziękuję wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały nasz kościół i jego otoczenie. W najbliższą sobotę, proszę o to członków rodzin pań Dominiki Bąk i Anny Adamczyk oraz panów Grzegorza Szuścik, Bogdana Piprek, Stanisława Świętek, Mariusza Sarna.
  • Zachęcam bardzo serdecznie do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.
  • Pragnę poinformować wszystkich parafian, że Panowie za Stowarzyszenia św. Barbary zakończyli już swoje prace związane z podcinaniem trawy na naszych cmentarzach. Dziękuję im za ofiarną i oddaną wieloletnią pracę. W związku z tym, zwracam się z apelem do wszystkich, którzy chcieliby i mogliby zająć się tym, jakże ważnym  zadaniem /chodzi oczywiście o koszenie trawy/.