foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wrócę do mego Ojca i powiem: Ojcze zgrzeszyłem, nie jestem godzien nazywać się Twoim synem”

W dniach 3-5 kwietnia odbywały się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych. W drugim dniu uczniowie klasy szóstej wystawili przedstawienie pt: „Miłosierny Ojciec” na podstawie Ewangelii wg. św. Łukasza. Główne przesłanie przypowieści o synu marnotrawnym mówi o tym, że każdy człowiek ma szansę zrozumieć swoje błędy i zmienić się na lepsze, a jego otoczenie powinno Go otoczyć wsparciem i wyrozumiałością. W oczach Boga nikt bowiem nie jest stracony na zawsze. Na dodatek przypowieść ta pokazuje, że każdy człowiek zasługuje na wybaczenie i miłosierdzie ze strony innych, nieważne jak bardzo zawinił wobec nich oraz Boga. Każdy, kto poprosi go o wybaczenie i okaże skruchę, z pewnością to wybaczenie uzyska.

Młodzi aktorzy bardzo poważnie, można nawet powiedzieć, profesjonalnie, przygotowali się do swoich ról. W dużej mierze samodzielnie przygotowali swoje stroje i atrybuty potrzebne do inscenizacji.

Z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występu, nie obyło się bez aktorskiej tremy, i myślę, że świetnie się udało. Chłód atmosferyczny, który nam towarzyszy w ostatnich dniach, nie przeszkodził młodym aktorom w rozgrzaniu serc widzów ( uczestników rekolekcji) pięknym przedstawieniem. Dziękujemy.

Eucharystia sprawowana w środę, była zwieńczeniem rekolekcji. Myślę, że te chwile refleksji pozostaną w nas na dłużej.

 

3.04. 2023r

9:00- 10:00 kl. V – VIII

Droga krzyżowa prowadzi kl. VIII

Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzi kl. V

Okazja do spowiedzi kl. V-VIII

10:00-11:00 kl. I – IV

Droga krzyżowa prowadzi kl. III

Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzi kl. IV

Okazja do spowiedzi kl. IV

4.04.2023r

11:00-12:00 kl. I-III

Przedstawienie „O miłosiernym Ojcu” przygotowała kl. VI

12:00-13:00 kl. IV -VIII

Przedstawienie „O miłosiernym Ojcu” przygotowała kl. VI

5.04.2023r

10:00 Msza święta na zakończenie rekolekcji.

Autor: Weronika Adamczyk

 

Zapraszamy do Galerii